Počasí dnes 15°C Občasný déšť

V pražském derby mezi Duklou a Slavií gól nepadl

Na pražské Julisce se 19. března 2012 odehrálo 21. kolo Gambrinus ligy mezi celky FK Dukla Praha a SK Slavia Praha. Na snímku Lukáš Jarolím (vlevo) a Patrik Gedeon (vpravo). MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Dukly remizovali v dohrávce 21. kola první ligy v pražském derby se Slavií stejně jako v podzimním utkání 0:0 a na jaře jako jediní nadále drží neporazitelnost. "Sešívaní" i ve druhém utkání pod trenérem Martinem Poustkou uhráli bezbrankový výsledek a na vítězství čekají už osm kol. Slavia zůstala v tabulce na desáté pozici, nováčkovi Dukle patří dál šestá pozice.

Poustku, který byl v týdnu oficiálně jmenován koučem vršovického celku, trápila početná marodka. K rekonvalescentům Zbyňku Pospěchovi, Štěpánu Korešovi, Tomáši Frejlachovi a Viktoru Šimečkovi od minulého kola přibyli první brankář Kamil Čontofalský a útočníci Milan Škoda s Janem Blažkem, který se dostal alespoň na lavičku. Ofenzivu Slavie tak měl od začátku na starosti Stanislav Vlček. Šestatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 444. utkání v nejvyšší soutěži. Oboustranná opatrnost trvala na Julisce jen chvíli. V šesté minutě se dostali poprvé ke slovu hosté, ale Jarolímovu střelu k tyči vyrazil domácí gólman Rada. Jeho branku pak po rohovém kopu minula nebezpečná hlavička Latky. Za okamžik mířil na druhé straně ze slušné pozice vedle také Lietava. Slovenský útočník měl o minutu později asi největší příležitost první půle, ale jeho volej zlikvidoval pohotovým zákrokem slávistický brankář Berkovec. Záživná pasáž netrvala na Julisce dlouho. Ve zbytku poločasu měla převahu Dukla a slávisté čekali na protiútoky. Jeden z nich po Vlčkově přihrávce neproměnil Hurka. Také po přestávce byli aktivnější domácí, ale chyběla jim přesnost v koncovce i souvislý tlak. V 58. minutě pak přestřelil opět Lietava, deset minut po něm mířil Hanousek jen do náruče Berkovce, který si poradil i s pokusem střídajícího Svatonského. V 72. minutě zahodil další výbornou šanci Lietava, jenž po sólovém úniku opět minul branku červenobílých. V závěru se osmělili i hosté, kterým prospěl příchod střídajících útočníků Blažka s Böhmem. Do vyložené brankové příležitosti se však nedostali. Slavia tak na jaře počtvrté z pěti utkání uhrála bezbrankovou remízu a ani v pátém duelu s pražským soupeřem v této sezoně nevstřelila branku.