Zpět na články

Trenér Hadamczik oznámil, že končí u hokejové reprezentace

Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik končí u národního týmu a nepovede ho už ani na mistrovství světa v Bělorusku. Řekl to v rozhovoru pro Hitrádio Orion. Rozhodl se rezignovat poté, co po čtvrtfinálovém vyřazení se Spojenými státy americkými skončili jeho svěřenci na olympijských hrách v Soči šestí. Podle svých slov nechtěl nadále čelit útokům médií. 

Alois Hadamczik s týmem Alois Hadamczik s týmem, zdroj: Profimedia.cz

"V takovém prostředí se mi nechce dál pracovat. Je to pro mě hrozně těžká situace. Uhrál jsem toho myslím dost, spousta trenérů by byla ráda, kdyby vůbec mohla tak vysoko stát. Mně se těžko odchází, protože národní tým jsem dělal vždycky s hrdostí," prohlásil Hadamczik, který měl smlouvu do domácího mistrovství světa v roce 2015. 

Hadamczik vedl reprezentaci od sezony 2010/11. Předtím trénoval národní mužstvo v letech 2005 až 2008. "Mohl jsem trénovat nějaký klub v Rusku a mít desetinásobek platu, ale jsem hrdý na Čechy a na český hokej a hokejisty. Ti hokej hrát umí a vždycky je to o tom, že se v ne každém turnaji pokaždé vyhraje," doplnil Hadamczik. Na kontě má z mistrovství světa stříbro z roku 2006 a dva bronzy z let 2011 a 2012 a také třetí místo z olympijských her v Turíně v roce 2006. 

"Po dvou medailích jsem mohl odejít a říct, ať to vezme někdo jiný, protože se nedá se pořád jak na běžícím pásu vyhrávat," prohlásil Hadamczik, jehož tým skončil na loňském světovém šampionátu ve Stockholmu na sedmém místě. 

"Jestliže se stalo, co se stalo a chtějí mi poroučet takoví nýmandové, kteří jen píšou do novin, nemají žádnou školu a začínají mi říkat, jaký mám a nemám systém, jestli jsem s někým mluvil a nemluvil, jestli měl brankář chytat nebo neměl, tak jsem si říkal, ať to dělá někdo jiný. Od dnešního dne nebudu národní tým trénovat, budu ho sledovat a budu mu fandit," prohlásil Hadamczik

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články