Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela
Počasí dnes -2°C Občasný déšť

Tenistka Kvitová postoupila v Linci po skreči soupeřky

zdroj: tisková zpráva

Tenistka Petra Kvitová postoupila do druhého kola turnaje v Linci. Páté nasazené a loňské finalistce dnes vzdala souboj prvního kola Australanka Anastasia Rodionovová. Vítězka Her Britského společenství skrečovala zápas za stavu 6:2 a 1:0 pro Kvitovou. Vyřazena je naopak Renata Voráčová, která v 2. kole uhrála pouze čtyři gamy proti Italce Saře Erraniové.

"Bylo těžké se soustředit, když víte, že má soupeřka zdravotní problémy, a jsem ráda za postup. Snad to nebude nic vážného," řekla Kvitová, od pondělí nová česká jednička, v rozhovoru na kurtu.

Soupeřka Kvitové se nechala poprvé ošetřovat za stavu 3:1 pro Češku. Odešla do šatny a vrátila se s obvázaným levým tříslem. Pak sice jednou prorazila podání Kvitová, ale jinak skoro neběhala. Po prvním gamu druhé sady přišla k síti a podala Kvitové ruku.

Česká hráčka tak udělala první krok k obhajobě loňské finálové účasti. "Tenhle turnaj mám ráda a ráda bych zase došla co nejdál," přála si Kvitová.

V druhém kole ji čeká Němka Julia Görgesová. "Ještě jsme spolu nehrály. Ona letos hraje dobře, takže to bude těžká soupeřka," řekla Kvitová směrem k letošní vítězce z Bad Gasteinu.

Rodionovová přiletěla do Rakouska povzbuzená, ale možná unavená po sobotním triumfu v premiérovém tenisovém turnaji žen na Hrách Commonwealthu v Dillí, kde ve finále porazila Sanju Mirzaovou z Indie 2:1 na sety. "Teď se cítím být skutečnou Australankou," vyznala se ruská rodačka a 62. hráčka žebříčku Rodionovová, která odešla do Austrálie již v roce 2005, ale občanství získala až loni v prosinci.

Kvitová se stala čtvrtou českou tenistkou, která letos přešla v Linci první kolo. Před ní to dokázaly Barbora Záhlavová-Strýcová, Klára Zakopalová a Renata Voráčová, která však po další prohře 2:6 a 2:6 s Erraniovou skončila.

S italskou hráčkou Voráčová prohrála i třetí vzájemný duel, dnes se jí nedařilo především na servisu. Ten prohrála celkem šestkrát, navíc přidala pět dvojchyb.