Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Španělé rozdrtili Irsko, Chorvaté na ME remizovali s Itálií

Fotbalisté Španělska se na evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině dočkali první výhry. Po úvodní remíze s Itálií dnes obhájci titulu rozdrtili v Gdaňsku Irsko 4:0 a před posledním duelem skupiny C se dostali do čela tabulky o skóre před Chorvaty. Dvakrát se trefil Torres, jednou skórovali Silva s Fábregasem. Ostrované jsou po druhé prohře jako první ze všech celků turnaje vyřazeni. V druhém utkání remizovala Itálie s Chorvatskem 1:1. Italy poslal do vedení v 39. minutě Andrea Pirlo přesnou střelou z přímého kopu, 18 minut před koncem zápasu v Poznani ale srovnal Mario Mandžukič.

Španělsko - Irsko 4:0 (1:0) Branky: 4. a 70. Torres, 49. Silva, 83. Fábregas. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Santos (všichni Portug.). ŽK: Martínez, Xabi Alonso - Whelan, Keane, St. Ledger. Diváci: 39.150. Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Xabi Alonso (65. Martínez) - Silva, Torres (72. Fábregas), Iniesta (80. Cazorla). Trenér: Del Bosque. Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady, Whelan (80. Green), Andrews, Duff (76. McClean) - Keane, Cox (46. Walters). Trenér: Trapattoni. Itálie - Chorvatsko 1:1 (1:0) Branky: 39. Pirlo - 72. Mandžukič. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Motta, Montolivo - Schildenfeld. Diváci: 37.096. Itálie: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Motta (63. Montolivo), Maggio - Cassano (83. Giovinco), Balotelli (69. Di Natale). Chorvatsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Schildenfeld, Strinič - Rakitič, Vukojevič, Modrič, Perišič (68. Pranjič) - Mandžukič (90.+4 Kranjčar), Jelavič (83. Eduardo).