Zpět na články

Španělé postoupili do finále ME basketbalistů, kde budou obhajovat titul

Obhájci titulu Španělé postoupili do finále mistrovství Evropy basketbalistů v Litvě po semifinálovém vítězství 92:80 nad překvapením turnaje Makedonií. Zároveň si zajistili účast na olympijských hrách v Londýně.

zdroj: Profimedia.cz

Favorizované Španělsko se na postup do třetího finále za sebou nadřelo. Po prohrané druhé čtvrtině o devět bodů šlo do kabin dokonce s jednobodovým mankem a muselo pořádně zabrat.

K obratu zavelel hvězdný Juan Carlos Navarro z Barcelony, který ve třetí části vstřelil 19 ze svých celkových 35 bodů. Makedonce tradičně táhl americký rodák Bo McCalebb, jenž se postaral o 25 bodů svého mužstva.

Španělsko postoupilo do finále ME poosmé v historii, dosud uspělo pouze jednou před dvěma lety v Polsku. O titul bude hrát s vítězem druhého semifinále mezi Francií a Ruskem, které začalo ve 20:00.

Ve skupině o 5.-8. místo porazili řečtí basketbalisté 87:77 Srbsko především díky drtivému nástupu, když první čtvrtinu vyhráli 34:8. Budou tak hrát o konečnou pátou pozici s domácí Litvou. Oba tyto týmy si už zajistily účast ve dvanáctičlenném kvalifikačním turnaji o postup na OH.

Tagy: Španělsko me basketbal

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články