Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela
Počasí dnes -2°C Občasný déšť

Ronaldo zařídil Realu patičkou vítězství nad Vallecanem, nezaváhala ani Barcelona

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli v ligovém derby 1:0 na hřišti Raya Vallecano. Jediným gólem zápasu zajistil hostům deváté vítězství v soutěži v řadě portugalský lídr střelecké tabulky Cristiano Ronaldo. Barcelona vyhrála 2:1 na půdě Atlétika Madrid a na druhém místě La ligy na Real dál ztrácí deset bodů.

První vzájemný zápas Vallecana a Realu skončil debaklem nováčka 2:6, dnešní nebyl tak jednoznačný. Zaujmout však stačil i jediný gól, Ronaldo se po rohu dostal k míči zády k brance a tvrdou ranou patičkou prostřelil hned několik protihráčů. httpv://youtu.be/DVKDnhZopgE Ani Barcelona nenavázala na výrazné vítězství 5:0 z prvního vzájemného duelu s Atlétikem. V osmé minutě se sice poprvé trefil Lionel Messi, jeho gól ale neplatil kvůli předchozí hře rukou. Ve 36. minutě už hosté skórovali regulérně: Cesc Fábregas naservíroval po rychlé kombinaci míč obránci Danimu Alvesovi před prázdnou branku. V úvodu druhé půle vyrovnal nejlepší střelec Atlétika Radamel Falcao, který později mohl poslat svůj tým i do vedení, ale Valdése nepřehodil. Devět minut před koncem rozhodl Messi, když nepočkal na písknutí rozhodčího a překvapivě poslal míč ze standardní situace ke vzdálenější tyči, zatímco brankář Thibaut Courtois si rovnal zeď u druhé. Villarreal uhrál remízu 2:2 s Athletikem Bilbao. Doma vedl po brance Marcose Senny už od desáté minuty, jenže po hodině hry hosté rychle zápas otočili díky gólům Fernanda Llorenteho a Markela Susaety. Bod zajistil trápící se "Žluté ponorce" útočník Nilmar svým prvním gólem po pěti měsících.