Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela
Počasí dnes -2°C Občasný déšť

Real zvítězil nad Barcelonou a vede ligu o sedm bodů

<<enter caption here>> at Estadio Santiago Bernabeu on September 10, 2011 in Madrid, Spain. | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Realu Madrid vyhráli slavné El Clásico nad Barcelonou 2:1 a svému soupeři odskočili čtyři kola před koncem v čele tabulky španělské ligy na sedm bodů. Doposud nastřílenými 109 góly navíc překonali rekord v počtu branek zaznamenaných během jedné sezony La ligy.

První gól očekávaného zápasu vstřelil záložník Sami Khedira. Brankář Víctor Valdés neudržel v 17. minutě hlavičku Pepeho po rohovém kopu a německý reprezentant byl v souboji před brankou důraznější než obránci. Real tím zlomil svůj vlastní rekord ze sezony 1989/90 v počtu nastřílených branek během jediné sezony, když si na konto připsal 108. gól v 34. zápase. V nejlepších příležitostech na vyrovnání selhal barcelonský mladík v útoku Cristian Tello, po jeho druhé šanci se ale v 70. minutě míč dostal ke kopačkám Alexise Sáncheze. Chilský útočník kvůli zranění přišel na hřiště jen minutu předtím a v krkolomné pozici dorážkou srovnal. Místo obratu domácích ale vzápětí tribuny Nou Campu překvapil Cristiano Ronaldo, který těžil z přihrávky Mesuta Özila, předběhl obránce a poslal "Bílý balet" znovu do vedení. Svým již 54. gólem ve všech soutěžích překonal své střelecké maximum z poslední sezony. Barcelona v občasném dešti nenavázala na poslední duely, kdy v případě vedoucího gólu Realu zápas dvakrát otočila. Skončila také její série 54 domácích zápasů bez porážky a trenér Pep Guardiola zažil první ligovou prohru s Realem během svého angažmá.