Zpět na články

Plzeň vstoupila do bojů o Ligu mistrů suverénně, vyhrála 4:0

Fotbalisté Plzně úspěšně zvládli premiéru v kvalifikaci Ligy mistrů. V úvodním utkání druhého předkola dnes zvítězili na hřišti Pjuniku Jerevan jasně 4:0 a rázně vykročili za postupem do třetího předkola.

zdroj: Mediafax

Český šampion o svém triumfu rozhodl už v prvním poločase dvěma brankami Slováka Bakoše a jednou trefou kapitána Horvátha, v závěru zpečetil skóre Kolář. Odveta je na programu příští úterý.

Viktoria kombinovala a vytvářela si šance

Plzeňští se v přípravě potýkali s koncovkou, ale v Jerevanu ve svém prvním soutěžním duelu nové sezony udeřili velmi rychle. V sedmé minutě po Kolářově přihrávce zacentroval ze strany Petržela a Bakoš přesnou hlavičkou záhy poprvé překonal domácího gólmana.

Rozdíl mezi českým a arménským mistrem, který je sice pohárově zkušenější, ale ještě nikdy nepřešel druhé předkolo Ligy mistrů, byl od úvodu jasně patrný. Viktoria před poloprázdným hledištěm patnáctitisícového stadionu dobře kombinovala a vytvářela si šance.

Ve dvacáté minutě mohl po Kolářově vysunutí vstřelit druhý gól Bakoš, ale sám před brankářem Israeljanem pouze napálil jeho nohy. O sedm minut později neuspěla proti domácímu gólmanovi ani letní posila Pilař.

Kapitulace

Zvýšit skóre se českému mistrovi povedlo až o pár sekund později. Domácí stoper zahrál po Petrželově akci ve vápně rukou a kapitán Horváth se z penalty nemýlil. Ještě do poločasu přidali hosté z dalšího pokutového kopu třetí gól. Agilní posilu plzeňských zadních řad Slováka Čišovského srazil Harojan, Horváth tentokrát přenechal exekuci Bakošovi a ten nezaváhal.

Po změně stran Západočeši v třicetistupňovém vedru polevili a hlídali si náskok. Přesto mohli záhy skórovat počtvrté, kdyby si Pilař znovu nevylámal zuby na Israeljanovi. Domácí brankář byl nejlepším hráčem Pjuniku, v 71. minutě vychytal také Petrželu.

O dvě minuty později už ale kapituloval. Po Horváthově centru se hlavou prosadil Kolář a korunoval vůbec první výhru Plzně v evropských pohárech v historii. Brankáře Pavlíka navíc mohla těšit i vychytaná nula, neboť ho deset minut před koncem zachránila po Malajkanově střele tyč.

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články