Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Petra Kvitová zvítězila na turnaji v Madridu a získala třetí titul v sezoně

zdroj: Mediafax

Tenistka Petra Kvitová vyhrála turnaj v Madridu. Jednadvacetiletá Češka v dnešním finále porazila pátou hráčku světa Viktorii Azarenkovou z Běloruska 7:6, 6:4 a získala třetí titul v sezoně.

"Předvedla jsem tady jeden ze svých nejlepších výkonů a byl to pro mě neuvěřitelný turnaj," řekla Kvitová v rozhovoru na dvorci. "Musím Petře pogratulovat, předvedla vynikající hru a zasloužila si vyhrát," řekla při vyhlášení Azarenková, která se přes prohru dostane v pondělním vydání světového žebříčku na čtvrté místo.

Nástup  jak od Řezáče

Kvitová vstoupila do zápasu skvěle a záhy vedla 3:0. Azarenková však vyrovnala a o výsledku prvního setu musela rozhodnout zkrácená hra, kterou vyhrála česká tenistka 7:3. Druhou sadu Kvitová zlomila za stavu 3:3, kdy sebrala stejně staré Bělorusce podání, a poté už při vlastním servisu dovedla zápas do vítězného konce.

"Kvitová má velkou budoucnost," řekl Jan Kodeš, vítěz Roland Garros a Wimbledonu, který chvilku sledoval finále s Azarenkovou v dějišti Prague Open na Štvanici.  Kvitová Kodešova slova naplnila, zvládla i letošní třetí finále a navázala na tituly z ledna v Brisbane a února v hale v Paříži.