Zpět na články

Petr Čech: Mám za sebou jednu z nejpovedenějších sezon

Brankář londýnské Chelsea Petr Čech je největším favoritem na zisk Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu České republiky a případné vítězství v tradiční anketě by bral jako ocenění za povedenou sezonu.

Placeholder Placeholder, zdroj: Archiv

Uplynulý ročník totiž považuje za jeden z nejlepších v kariéře, jen ho mrzí, že nezískal žádnou klubovou trofej. O to více by ho prý šestý Zlatý míč potěšil.

"Sice jsem Zlatý míč získal už pětkrát, ale samozřejmě budu moc rád, pokud se mi to povede pošesté. Vždy to beru jako ocenění své sezony a důkaz, že dělám práci dobře," řekl Čech. "Navíc šestkrát vyhrál Zlatý míč jen Pavel Nedvěd a bylo by hezké se mu vyrovnat. Když se to ale nepovede, tak třeba někdy jindy, přeci mám před sebou ještě několik sezon," dodal. 

"Přidávám více taktiky"

Právě skončenou sezonu považuje za jednu z nejlepších v kariéře. "Sezona byla excelentní. Jediné, co ten rok kazí, že se týmu nepodařilo získat žádnou trofej. Byla to určitě jedna z mých nejlepších sezon," prohlásil Čech. "A Zlatý míč by byla taková třešnička na dortu. Ale je pravda, že bych raději vyhrál Ligu mistrů než deset Zlatých míčů," přiznal. 

Poprvé Zlatý míč získal v roce 2005, od té doby se prý hodně změnil. "Kromě toho, že jsem zestárl, tak se snažím pracovat na svojí hře. V každém věku se dá něco vylepšit. Snažím se zlepšit každý detail a je vidět, že se to vyplácí," řekl gólman Chelsea. "V poslední době se snažím svou hru podrobněji analyzovat. Přidávám více taktiky a větší zapojení do obrany nejen jako brankář, ale i jako hráč," dodal. 

Dvě "české sezony" v jedné

Těší ho, že mu v sezoně vedle dobrých výkonů fungovalo i zdraví a vyhýbala se mu zranění. "Odehrál jsem 60 zápasů, což jsou dvě české sezony v jedné. Přesto jsem vydržel zdravý. Únava je, ale cítím se dobře," řekl. 

Náladu mu prý pozvedlo i to, že český titul získala Plzeň, kde se narodil. "Přál jsem titul Plzni, protože ho nikdy nevyhrála. Zasloužila si ho, i město Plzeň si ho zasloužilo, protože to tam může fotbal posunout dál. Uvidíme, jak se s tím klub vypořádá. Doufám, že zůstanou nohama na zemi a nebudou táhnout klub na hranici, jako se to stalo třeba Slavii," dodal Čech.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články