Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

New Jersey i bez Sýkory srovnali sérii s Rangers na 2:2

Hokejisté New Jersey porazili ve čtvrtém utkání finále Východní konference play off NHL NY Rangers 4:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Hlavní zásluhu na vítězství měli útočník Zach Parise, který vstřelil dva góly a na další přihrál, a brankář Martin Brodeur, jenž zneškodnil 28 z 29 střel Rangers.

Poprvé v letošní sezoně chyběl na ledě český útočník Petr Sýkora, jehož trenér Peter DeBoer vyřadil ze sestavy. Sýkora, který odehrál všech 82 zápasů základní části i předchozích 15 duelů play off, tak sledoval utkání pouze z tribuny. "Není to mé rozhodnutí. Jediné, co teď mohu udělat, je zůstat ve formě a být připraven znovu naskočit," prohlásil už před zápasem. Domácí položili základ k úspěchu dvěma góly v polovině první třetiny. Nejprve se v 9. minutě prosadil Bryce Salvador, o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Travis Zajac. Ve 43. minutě přidal třetí branku v přesilové hře Parise, pak sice hosté zásluhou Fedotěnka snížili, minutu a půl před závěrečnou sirénou však Parise pečetil výhru Devils trefou do prázdné branky. Východní konference - 4. zápas: New Jersey - New York Rangers 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Branky: 43. a 60. Parise, 9. Salvador, 12. Zajac - 55. Fedotěnko. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.625. Stav série: 2:2.