Počasí dnes 15°C Polojasno

Německo se před Eurem trápí. Švýcarsku nečekaně podlehlo 3:5

Image: 0130383846, License: Rights managed, Restrictions: WORLD RIGHTS - Fee Payable Upon Reproduction - For queries call London + 44 (0)20 7421 6000 , New York + 1 646-329-6242 or Hamburg + 49 (0)40 530 240 5959, After the loss of the Game, Lukas Podolski (left) and Mesut Özil (hiding with Hand) at the International friendly Soccer match between Switzerland and Germany at St. Jakob Park on May 26, 2012 in Basel, Switzerland / Nach der Niederlage beim Freundschaftsspiel zwischen Deutschland und der Schweiz in Basel am Samstag, 26.05.2012 / Mandoga Media / 2012, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Uppa sports | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Německa nezvládli přípravný zápas proti Švýcarsku a doma podlehli vysoko 5:3. Německé mužstvo chybovalo hlavně v obraně, čehož dokázali Švýcaři náležitě využít. Německo si připsalo druhou porážku v řadě, když ještě v únoru podlehlo Francii 2:1.

Lví podíl na vítězství měl hrotový útočník Derdiyok, který se blýskl hatrickem. Všechny tři góly stihl vsítit do 50 minuty. Nejvíce si prohru odskákal debutant Ter Stegen, protože jeho slabý výkon ho vyřadil z finální nominace trenéra Löwa.

„Rozhodně jsme neočekávali takový výsledek a nemůžeme s ním být spokojeni,“ zhodnotil trenér Löw.

[gallery order="DESC"]

Němci nezačali vůbec dobře. Už po 23 minutách prohrávali 2:0, když obrana trestuhodně nebránila Derdiyoka, který nejprve v těžké pozici dokázal trefil neposedný míč. Druhý gól přidal za dvě minuty, kdy zcela nestřežen zakončil hlavou po centru z levé strany.

Německo se zmátořila až krátce před přestávkou, když se po standardní situaci prosadil Hummels, který se hlavou trefil ideálně pod pravé břevno. První půle skončila 2:1.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Krátce po přestávce německá obrana opět neuhlídala Derdiyoka, který tak zkompletoval hattrick. Na rozdíl jednoho gólu Němce vrátil Schuerrle, který svoji střelou překvapil švýcarského gólmana.

Švýcaři se ale nenechali rozhodit a za moment kontrovali gólem, kdy po mazáckém lobu za obranu zvýšil Lichtsteiner. Němcům se podařilo snížil za několik minut, ale opravdovou ostudu si vystřihli při posledním gólu, kdy Švýcaři vyřešili standardní situaci natolik nečekaně, že přestože míč letěl nejprve do tyče a odrazil se ven do brankoviště, tak čtveřice bránicích hráčů nedokázala odstavit Admira Mehmediho, který pohodlně zvýšil na konečných 5:3.