Počasí dnes 15°C Občasný déšť

Nejlépe placený sportovec světa? Asi vás to nepřekvapí

Cristiano Ronaldo vystřídal na čele žebříčku boxera Floyda Mayweathera | zdroj: Profimedia

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo je s příjmem 88 milionů dolarů (asi 2,09 miliardy korun) nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Čeští sportovci v první stovce aktuálního žebříčku časopisu Forbes chybí.

Na druhém místě pořadí ekonomického magazínu skončil Ronaldův věčný soupeř Lionel Messi, jehož příjem je odhadován na 81,4 milionů dolarů. Dvojici slavných fotbalistů doplňuje na pomyslných stupních vítězů americký basketbalista LeBron James.

Čtvrtá pozice patří Rogeru Federerovi, který předčil čerstvého držitele kariérního Grand Slamu Novaka Djokoviče, jenž figuruje na šestém místě. Až jedenáctý je s výdělkem 46 milionů dolarů úřadující světový šampion formule 1 Lewis Hamilton. Z žen je nejvýš na 40. místě americká tenistka Serena Williamsová, v první stovce se umístila i Maria Šarapovová (88. místo).

Forbes sestavuje svůj žebříček na základě celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou v něm tak platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Pro umístění v první stovce žebříčku byl nutný výdělek minimálně 21 milionů dolarů.