Zpět na články

Marka naštvali ruští novináři, chce to večer vrátit jim i celé "sborné"

Vyhrocený zápas plný emocí očekává dnes hokejový útočník Jan Marek. Český tým se na mistrovství světa utká s Ruskem a ve hře bude postup do čtvrtfinále z prvního místa. Úřadující šampioni v Bratislavě zatím neztratili ani bod a pokud v repríze finále loňského turnaje porazí sbornou, zajistí si vítězství v osmifinálové skupině E.

Placeholder Placeholder, zdroj: Archiv

"S Rusy je to vyostřené víc než proti ostatním týmům. Bude to něco jiného než proti Slovensku, bude to obrovský boj. Všichni víme, jak to je. Ať to je obyčejný přátelák, nebo zápas na mistrovství světa, tak to je vždy něco jiného než ostatní zápasy," řekl Marek den před utkáním novinářům.

Souboje s pamětí

Česko-ruské souboje jsou plné emocí již řadu let a v poslední době na tom má zásluhu i Marek. Subtilní útočník je totiž často terčem zákroků například Alexandra Radulova nebo Jevgenije Arťuchina, kteří dobře vědí, že mu fyzická hra příliš nesedí.

"Bude to stejné jako vždy," pousmál se rodák z Jindřichova Hradce. "Uvidíme, jak se budeme potkávat na ledě. Někdy je klid, někdy klid není. Já se budu soustředit na naši hru, nechci se nenechat vyprovokovat," řekl Marek k Radulovovi.

V zápase bude mít speciální motivaci i díky ruským médiím, která v průběhu mistrovství uveřejnila jeho vymyšlený komentář na adresu ruských hráčů po nečekané porážce sborné s Německem.

"Kdybych mohl, najdu si toho člověka a jednu mu vrazím. Udělal ze mě idiota. Nic jsem nikde nekomentoval, jak je něco takového možné?" zlobil se Marek na začátku turnaje.

Sebevědomí i  síla

Aktuálně se ale plně soustředí na nedělní zápas, ve kterém chtějí Češi potvrdit dobré výsledky na šampionátu. "Náš tým má sebevědomí, dostáváme málo gólů a hrajeme dobře dozadu. Doufám, že to potvrdíme," přál si Marek.

Ten si dobře uvědomuje, že síla soupeře vzroste po příjezdu hvězdného útočníka Alexandra Ovečkina. "Je to jedna z jejich největších hvězd, budeme si na něj muset dát pozor," řekl útočník, jenž v Rusku oblékal dres Magnitogorsku, CSKA Moskva a naposledy Atlantu Mytišči.

Kdyby český tým souboj se sbornou nezvládl, nic děsivého by se nestalo. Postup do čtvrtfinále už má zajištěn. Marek ale věří, že reprezentace bude pokračovat v dobrých výkonech.

"Každé střídání chceme hrát dobře. Když jsme vedli proti Slovensku 3:1, tak jsme si říkali, že to chceme zkoušet dobře odehrát dozadu, abychom nedostali gól. I tohle je další příprava na čtvrtfinále. Není to hra o vše, ale  další důležitý zápas. Naše zkouška," dodal.

Tagy: hokej MS

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články