Počasí dnes 15°C Polojasno

Manchester United remizoval s Evertonem a zkomplikoval si cestu za titulem

Manchester United ztratil ve 35. kole Premier League dvoubrankové vedení a remizoval s Evertonem 4:4. Znovu tak zdramatizoval boj o titul v anglické lize, protože druhý Manchester City se mu v případě odpoledního vítězství nad Wolverhamptonem může před vzájemným duelem přiblížit na tři body.

Skóre divokého zápasu otevřel Everton, který na Old Trafford čeká na vítězství už od úvodního ročníku Premier League v roce 1992. Centr Tonyho Hibberta ve 33. minutě umístil umístil hlavičkou z úhlu přesně ke vzdálenější tyči Nikica Jelavič. Čtyři minuty před přestávkou ale srovnal také hlavou Wayne Rooney a do vedení poslal tým Alexe Fergusona technicky z hranice pokutového území Danny Welbeck. Stejný hráč za tři minuty v pozici zády k brance nalezl Naniho, a ten vstřelil třetí gól. Hosté snížili na 2:3 zásluhou voleje Marouana Fellainiho ze 67. minuty, jenže brzy nato znovu skóroval Rooney a vstřelil svůj celkově 33. gól v tomto ročníku. Na čtvrtém místě tabulky historicky nejlepších kanonýrů United předstihl s bilancí 180 branek George Besta a Dennise Violleta. Šokující srovnání ale přišlo zásluhou dalšího gólu Jelaviče a poté Stevena Pienaara. Za "Rudé ďábly" mohl ještě rozhodnout stoper Rio Ferdinand, na svůj 450. ligový zápas ale nebude vzpomínat v dobrém kvůli zákroku bývalého brankáře United Tima Howarda.