Počasí dnes 15°C Občasný déšť

Manchester City v závěru otočil zápas s Chelsea a stíhá United

Fotbalisté Manchesteru City v závěrečné čtvrthodině otočili v anglické lize zápas proti Chelsea a dotáhli se jediný bod za lídra tabulky Manchester United. Petra Čecha překonali Sergio Agüero z penalty a Samir Nasri po přihrávce Carlose Téveze, který se do dresu City vrátil po půlroční přestávce. Arsenal s Tomášem Rosickým zvítězil 1:0 na hřišti Evertonu a dostal se na třetí místo.

Brankář Čech čelil v první půli více šancím než jeho protějšek Joe Hart, ale žádný z útočníků na něj nevyzrál. V největší příležitosti selhal Mario Balotelli a gólový úder naopak přišel půl hodiny před koncem na druhé straně díky Garymu Cahillovi. V 66. minutě přivítali fanoušci po šesti měsících v bleděmodrém dresu Téveze, který nahradil Nigela de Jonga. Vyvrcholila tak sága, která začala v září, kdy se Tévez při utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov odmítl rozcvičovat. Po vyřazení z kádru odcestoval do Argentiny, když ale ztroskotaly naděje na přestup, s omluvou se vrátil do Manchesteru i na trávník. Vyrovnání zařídil jeho krajan Agüero, který poslal z penalty míč na opačnou stranu, než kterou si vybral český brankář. Sázku trenéra Roberta Manciniho na útok zúročil pět minut před koncem po výtečné akci a Tévezově načasované přihrávce Nasri. httpv://youtu.be/h3vWEO6IX1E Arsenalu stačila k vítězství na hřišti Evertonu jediná branka stopera Thomase Vermaelena z osmé minuty. "Kanonýři" šesté ligové vítězství v řadě uhájili a díky remíze Tottenhamu 1:1 se Stoke se dostali na třetí místo tabulky za duo z Manchesteru. Liverpool přišel na půdě Queens Park Rangers během posledních 13 minut o dvougólové vedení a s kandidátem na sestup prohrál 2:3. Domácí, na jejichž lavičce strávil zápas brankář Radek Černý, se vítězné branky dočkali až v úvodní minutě nastavení.