Dnes je pátek 29. března 2024., Svátek má Taťána
Počasí dnes 15°C Polojasno

Liberec zdolal v play off Pardubice a vede 2:1 na zápasy

zdroj: tisková zpráva

Hokejisté Liberce zdolali ve třetím semifinálovém utkání Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy Pardubice 2:1 a ujali se v sérii na čtyři vítězné zápasy vedení 2:1. Bílí Tygři vedli po úvodní třetině 2:0 po dvou gólových akcích Jaroslava Kudrny, i když první trefa byla připsána Janu Víškovi. Hosté v úvodu druhé části už jen snížili díky Jiřímu Cetkovskému. Čtvrtý duel se hraje ve čtvrtek od 18:10 opět v Liberci.

Do branky Liberce se oproti nedělnímu druhém duelu na východě Čech vrátil místo Vošvrdy Pinc. Hosté se museli obejít bez potrestaného beka Píši a nadále mimo hru zůstal i útočník Elkins. Bílí Tygři vstoupili do utkání náporem, pokoušeli se často o střelbu, ale Růžičku nepřekonali. Pardubice začaly postupem času také hrozit, v šesté minutě měl možnost Buchtele a pak po průniku střílel bekhendem Cetkovský. Vedení se dočkali ve 14. minutě domácí, když po Víškově nahození dorážel ještě Kudrna a puk se dostal za brankovou čáru. Rozhodčí Minář sice nejdříve rozpažil, ale pak se šli sudí poradit s videorozhodčím a gól uznali, i když jej připsali Víškovi, po jehož akci měl Růžička ještě puk pod betony a do branky jej dorazil až Kudrna. Ten se zapsal mezi střelce v 17. minutě, kdy při Rákosově vyloučení po objetí branky u levé tyče nadvakrát protlačil puk přes beton pardubického gólmana. Po 17 vteřinách druhého dějství šel pykat domácí Urban a za 37 sekund využil početní výhodu po důrazu před brankovištěm Cetkovský. Odpovědět mohl tečí Bulíř a v další šanci Bortňák. Při Drtinově vyloučení Růžička při tlaku domácích před brankovištěm odolal, v oslabení ohrozili Pince útočník Kolář a také Koukal. Hosté sahali po vyrovnání, ale Pinc si pak poradil i s Rákosovou šancí, při přečíslení dvou na jednoho přihrál Cetkovský Somíkovi na bekhend a následně Somíkovo tečované nahození liberecký gólman se štěstím zpacifikoval. Liberec odpověděl Vakovou tečí, pak Nedvěd v přesilovce sice Růžičku překonal, ale gól neplatil pro postavení hráče v brankovišti. Pardubicím nepomohly k vyrovnání v závěrečné části ani tři přesilovky za sebou, spolehlivý Pinc všechny pokusy hostů pokryl. Ani Růžička při brejcích Liberce neinkasoval, takže skóre zůstalo stejné. Nezměnila jej ani závěrečná power play hostů.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky a nahrávky: 14. Víšek (Bulíř), 17. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd) - 21. Cetkovský (V. Kočí, Somík). Rozhodčí: Hribik, Minář - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:1. Liberec: Pinc - Trončinský, Čakajík, Roth, Moravec, Ulrych, Výtisk, Holub, od 41. navíc Štich - T. Urban, P. Nedvěd, Klimenta - Špaček, Vantuch, Bartovič - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán. Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.