Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Kometa Brno vyhrála v Pardubicích 6:5 a vyrovnala finálovou sérii

V plzeňské ČEZ Areně se v úterý 27. března 2012 odehrál 2. zápas semifinále play-off Tipsport extraligy ledního hokeje mezi celky HC Plzeň 1929 a HC Kometa Brno. Na snímku zleva Tomáš Divíšek a Róbert Petrovický. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Hokejisté Komety Brno vyhráli v druhém finálovém utkání Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v Pardubicích 6:5 a vyrovnali sérii na 1:1. Domácí prohrávali sedm minut před koncem už 2:6, ale předvedli mocný finiš a Kometu zachránila od vyrovnání tyč po střele Vladimíra Sičáka. Kometa ukončila sérii sedmi porážek ve vzájemných zápasech a v dalších dvou zápasech v pátek a v sobotu bude mít výhodu domácího prostředí.

Kometa nastoupila bez slovenského útočníka Petrovického, který odstoupil z prvního utkání s otřesem mozku. Naopak do sestavy se vrátil na jeho místo po disciplinárním trestu forvard Koreis, který hned po 106 vteřinách slavil se spoluhráči na ledě vedení. Hynek Zohorna sebral puk na pravém kruhu Rákosovi a předložil jej před odkrytou brankou Eratovi, který se s osmi góly osamostatnil v čele tabulky střelců play off. Kometa byla i nadále aktivní, gólman Růžička odolával a měl také štěstí, že přihrávka Tomáše Svobody neprošla na osamoceného Dlouhého. Na druhé straně měl náznak šance Semorád a nebezpečně nahodil puk na Trvaje Píša. Brno ale aktivně forčekovalo a domácí dělali chyby. Ve 13. minutě Čermák vypíchl puk ve středním pásmu Sičákovi a v přečíslení vyzval ke skórování Jaroslava Svobodu. V druhém dějství šel jako první v utkání pykat na trestnou lavici brněnský Balej, ale Pardubice v přesilovce nebezpečné nebyly. Až ve 28. minutě vypálil Starý a Trvaj, který měl zakrytý výhled, zasáhl maskou. Na druhé straně měl možnost Jakub Svoboda. Kometa zvýšila ve 31. minutě při trestu Cetkovského. Růžička ještě vyrazil pokus Jakuba Svobody, tečovaná střela Vašíčka skončila mimo, ale Bičánkova bomba už našla cíl. Růžička následně podržel tým při šancích Hynka Zohorny a Polodny, mezitím zahrozil v oslabení domácí Borer. V 36. minutě už snížil tečí Benákovy střely od modré čáry Rákos a Východočeši výrazně ožili. V úvodu závěrečné třetiny po zaváhání obránce Koláře měl v oslabení šanci po střele Jakuba Svobody Divíšek, ale Růžičku nepřekonal. Domácí pak stihli výhodu zužitkovat. Cetkovský se Somíkem zblízka ještě neuspěli, ale Kousalův pokus propadl Trvajovi pod betonem a za brněnským gólmanem ležící puk dorazil Radil. Jenže ve 44. minutě po další pardubické chybě v defenzivě vybídl Jakub Svoboda ke snadnému gólu jmenovce Tomáše a přesně za minutu po brilantní kombinaci Dlouhého a Jaroslava Svobody upravil na 5:2 Divíšek. Hned vzápětí prostřelil Trvaje Sičák, ale sudí gól neuznali kvůli postavení hráče v brankovišti. Další možnost hostů měl v oslabení Dlouhý a v 52. minutě naopak v přesilovce se už trefil Tomáš Svoboda, jenž se také s osmi trefami dotáhl na Erata. Domácí se nevzdávali. V přesilovce pěti proti třem se trefil bek Píša a v 55. minutě brankami v rozmezí pouhých 24 vteřin snížili na rozdíl jediného gólu Cetkovský se Starým. Pak mohl nejdříve pojistit náskok hostů Jakub Svoboda, načež domácí sahali po prodloužení, když Sičákova bomba v pokračující přesilovce skončila na tyči. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Kometa Brno 5:6 (0:2, 1:1, 4:3) Branky a nahrávky: 36. Rákos (Benák, Cetkovský), 42. Radil (Kousal, Sičák), 53. Píša (Sičák, Bartek), 55. Cetkovský (T. Zohorna), 55. Starý (Kolář I) - 2. Erat (H. Zohorna, Malec), 13. Jaroslav Svoboda (L. Čermák), 31. Bičánek (Divíšek, Vašíček), 44. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Divíšek), 45. Divíšek (Jaroslav Svoboda, Dlouhý), 52. T. Svoboda (Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. Diváci: 10.050 (vyprodáno). Stav série: 1:1. Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád (21. Markovič), T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina. Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - Balej, Polodna, Švaňhal. Trenéři: Venera a Oslizlo.