Počasí dnes 15°C Polojasno

Havlát zařídil dvěma góly vítězství San Jose v St. Louis

Český útočník Martin Havlát zajistil dvěma góly v úvodním utkání prvního kola play off NHL vítězství San Jose 3:2 ve druhém prodloužení v St. Louis. Mladoboleslavský rodák nejdříve tečí otevřel v prostřední třetině skóre zápasu a svým druhým gólem v utkání zařídil Sharks v čase 83:34 první bod v sérii.

Další český hokejista Martin Hanzal rozhodl brankou v prodloužení o výhře Phoenixu 3:2 nad Chicagem. Domácí byli blízko k vítězství už v základní hrací době, ale patnáct sekund před třetí sirénou vyrovnal Brent Seabrook. Radost z prvního bodu Coyotes kalí zranění Radima Vrbaty, kterého během jeho prvního střídání narazil na mantinel Andrew Shaw a český hráč už do hry nezasáhl. Hokejisté Bostonu zahájili cestu za obhajobou Stanleyova poháru vítězstvím 1:0 v prodloužení nad Washingtonem. Dramatické utkání rozhodl v 62. minutě Chris Kelly. V brance poraženého týmu zastavil 29 z 30 střel Braden Holtby, který nahradil zraněné české gólmany Tomáše Vokouna a Michala Neuvirtha. Hokejisté New Yorku Rangers byli ve čtvrtek jediným týmem, který o zisku prvního bodu v sérii rozhodl v základní hrací době. Vítěz Východní konference porazil Ottawu na svém ledě 4:2. Senators zmírnili porážku dvěma zásahy v závěrečných deseti minutách, u prvního gólu si připsal asistenci Milan Michálek.