Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Golfové MS na jamky vyhrál Mahan, McIlroy nebude jedničkou

Mistrovství světa ve hře na jamky vyhrál Američan Hunter Mahan. V nedělním finále turnaje Match Play Championships na hřišti v Maraně porazil domácí golfista Roryho McIlroye ze Severního Irska, který se tak nestal světovou jedničkou ani nejmladším vítězem šampionátu v historii.

Oba soupeři se do finále MS probojovali poprvé a lepší v něm byl devětadvacetiletý Mahan, který zápas o titul rozhodl na předposlední jamce a získal prémii 1,44 milionu dolarů. O sedm let mladší vítěz US Open McIlroy mohl v případě úspěchu sesadit z čela golfového žebříčku Angličana Luka Donalda, který vypadl v prvním kole. Podívejte se na jeden z nejlepších Mahanových úderů v Maraně: httpv://youtu.be/SmhXupC0nWU Nejmladším vítězem MS ve hře na jamky tak zůstal Američan Tiger Woods, kterému při triumfu v roce 2003 bylo 27 let.