Počasí dnes 15°C Polojasno

Do čtvrtfinále ME postoupilo Španělsko a Itálie

Fotbalisté Španělska porazili díky brance střídajícího Jesúse Navase z 88. minuty Chorvatsko 1:0 a postoupili z prvního místa skupiny C do čtvrtfinále evropského šampionátu. Úřadující mistry světa a Evropy dnes několikrát podržel brankář Iker Casillas. Dalším postupujícím je Itálie - pomohla jí k tomu výhra 2:0 nad Irskem znamenající druhé místo ve skupině C. První vítězství Italů od loňského listopadu zařídil v 35. minutě Antonio Cassano, v závěru zisk tří bodů zpečetil Mario Balotelli.

Chorvatsko - Španělsko 0:1 (0:0) Branka: 88. Navas. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ŽK: Čorluka, Srna, Strinič, Jelavič, Rakitič (všichni Chorvatsko). Diváci: 39.076. Chorvatsko: Pletikosa - Vida (66. Jelavič), Čorluka, Schildenfeld, Strinič - Vukojevič (81. Eduardo), Rakitič - Srna, Modrič, Pranjič (66. Perišič) - Mandžukič. Trenér: Bilič. Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi (89. Negredo), Busquets, Xabi Alonso - Silva (73. Fábregas), Iniesta - Torres (61. Navas). Trenér: Del Bosque. Itálie - Irsko 2:0 (1:0) Branky: 36. Cassano, 90. Balotelli. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Balzaretti, De Rossi - O'Shea, Andrews, St. Ledger. ČK: 89. Andrews. Diváci: 35.000. Itálie: Buffon - Abate, Chiellini (57. Bonucci), Barzagli, Balzaretti - Marchisio, De Rossi, Pirlo, Motta - Cassano (62. Diamanti), Di Natale (74. Balotelli). Trenér: Prandelli. Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady (65. Long), Whelan, Andrews, Duff - Keane (86. Cox), Doyle (76. Walters). Trenér: Trapattoni. Konečná tabulka:
1. Španělsko 3 2 1 0 6:1 7
2. Itálie 3 1 2 0 4:2 5
3. Chorvatsko 3 1 1 1 4:3 4
4. Irsko 3 0 0 3 1:9 0