Zpět na články

Beckham se stane stejnou ikonou jako Eiffelovka, říká starosta Paříže

Příchod záložníka Davida Beckhama do Paris St. Germain udělal velkou radost pařížskému starostovi Bertrandu Delanoemu. Podle něj se bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace zařadí mezi největší turistické atrakce francouzské metropole jako jsou Eiffelova věž a katedrála Notre-Dame. 

David Beckham David Beckham, zdroj: nydailynews.com

"Je to skvělá zpráva, která ještě víc vylepšuje obraz Paříže ve světě," řekl Delanoe v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1. "Naše město je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na světa a tohle mu jen pomůže. Beckham je skvělý sportovec s příznivci po celém světě," dodal. 

Sedmatřicetiletý Beckham do Paris St. Germain přišel po pěti letech v Los Angeles Galaxy a s francouzským klubem ve čtvrtek podepsal smlouvu na pět měsíců. Bývalý záložník Manchesteru United, Realu Madrid a AC Milán navíc oznámil, že jeho plat půjde na charitu. Delanoe gesto ocenil s tím, že tak bude vzorem pro děti z chudinských čtvrtí. "Fotbal je hra pracující třídy, pro snoby v ní není místo. Hraje ho celý svět a zejména děti z předměstí," prohlásil. 

Zatímco starosta Paříže neskrýval z Beckhamova příchodu nadšení, řada francouzských médií považuje přestup spíš za obchodní tah. Podle odhadu agentury Reuters totiž vedení Paris St. Germain očekává, že jen z prodeje replik záložníkova dresu získá 17 milionů eur (asi 437 milionů korun). 

Beckham je pro vedoucí celek další zvučnou posilou od příchodu katarských majitelů před dvěma lety. Klub od té doby utratil na přestupech přes 200 milionů eur a přivedl švédskou hvězdu Zlatana Ibrahimoviče, argentinské reprezentanty Javiera Pastoreho s Ezequielem Lavezzim a dvojici brazilských obránců Thiago Silva a Alex. K týmu navíc přišel dlouholetý trenér AC Milán Carlo Ancelotti.

Tagy: Paříž fotbal

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články