Dnes je pátek 29. března 2024., Svátek má Taťána
Počasí dnes 6°C Oblačno

Barcelona přetlačila Juventus a vyhrála Ligu mistrů

Barcelona slaví vítězství v Lize mistrů | zdroj: Profimedia

Dlouho očekávané finále Ligy mistrů mezi Juventusem a Barcelonou nabídlo snad vše, co slovo fotbal představuje. Od úvodního hvizdu se hrálo atraktivně na obou stranách, ale trofej si právem odvezli fotbalisté Barcelony, kteří porazili italský Juventus 3:1.

Kdo přišel pozdě k obrazovce, mohl litovat, protože už ve 4. minutě zahrála Barcelona nenápadnou kombinaci, na jejímž konci se otevřela prázdná branka a Rakitić poslal Katalánce do vedení 1:0.

Ve 13. minutě mohl být úvod zápasu pro hráče i fanoušky Juventusu ještě o něco horší, ale naprosto fantastickým zákrokem se blýskl Gigi Buffon, který vyrazil střelu Suaréze na rohový kop.

V 39. minutě to byl opět Suaréz, kdo nebezpečně zatápěl brankáři Juve, ale jeho střela po zemi jen těsně minula branku.

Na začátku druhého poločasu se ve 49. minutě zrodila akce po rohovém kopu Juventusu, nicméně Katalánci nedotáhli brejk do zdárného konce, protože Suarézův pokus opět likvidoval nestárnoucí Buffon.

Naopak v 54. minutě ukázali Italové, že do Berlína nepřijeli jen na víkend, vyraženou střelu Vidala dorazil za záda Ter Stegena Alvaro Morata a Juventus srovnal na 1:1.

Přestože ve finálových zápasech není úplně obvyklé, aby se hrálo příliš otevřeně, v případě Barcelony a Juventusu výjimka potvrdila pravidlo a hra se neustále přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou.

V 67. minutě se po záplavě akcí na obou stranách ujal míče Lionel Messi, před šestnáctkou si srovnal míč na levou nohu a k neštěstí Buffona, který jeho střelu pouze vyrazil, dobíhající Suaréz nezaváhal a poslal Barcelonu opět do vedení na 2:1.

V nastavení ještě pečetil vítězství Barcelony Neymar a katalánský velkoklub tak zaslouženě bere trofej pro vítěze Ligy mistrů.